• autor: admin, 2013-06-16 19:25

Upragnione przełamanie !!!

Burza Bystrzyca 2-1 KS Smolna

Bramki: Mariusz Pelc i Sławek Dutka

Nareszcie po trzech porażkach z rzędu nastąpiło w naszym zespole przełamanie.. ale od początku. W wyjsciowym składzie na bramce Sebastiana Stacha który pauzuje za czerwoną kartke z koniecznosci musiał zastąpić stoper Robert Korczowski. Od poczatku druzyna gosci rzuciła sie do ataków na naszą bramkę. Juz w pierwszej akcji meczu Smolna mogła wyjsc na prowadzenie.. Dobre dośrodkowanie z głębi pola i napastnik zamknał akcje trafiajac z 2 metrów w słupek.. Kolejna groźna akcja miała miejsce w 8 minucie meczu kiedy to napastnik gosci wyszedł sam na sam z Robertem ale górą okazał się nasz stoper (bramkarz w tym meczu). Burza próbowała odgryzać się szybkimi kontrami ale zawsze czegoś brakowało albo ostatniego podania albo obroncy gosci byli dobrze ustawieni.. a czasem oczywiscie swoje trzy grosze dorzucał sędzia. W 20 minucie meczu akcja Smolnej, piłka za plecy naszych obronców i nieudana próba napastnika który probował lobować naszego bramkarza na całe szczęscie nieskutecznie. Z biegiem czasu Burza doszła do głosu a swoje akcje konczyla strzałami zza pola karnego niestety w wiekszosci niecelnymi. W 30 minucie dobra akcje przeprowadził Dawid Chochorowski w której wywalczył rzut rożny. Swietna centra ze stałego fragmentu gry w wykonaniu Michała Gałaszewskiego do głowki wyskoczył Marcin Korczowski a bramkarz instynktownie odbił przed siebie, do piłki doszedł co prawda Maciek Białek ale dobitka była za lekka i bramkarz ponownie był górą. Burza nie odpuszczała. W 39 minucie swietną akcją popisał się Patryk Dobrzański w której dośrodkował na długi słupek na noge zamykajacego Dawida lecz nasz pomocnik pomylił się o centymetry. Tuż przed przerwą mogliśmy zdobyć bramkę do szatni po indywidualnej akcji Michała Gałaszewski który minał obrońce i miał przed soba tylko bramkarza lecz mocny strzał po ziemi sparował nogami do boku. Do przerwy obie ekipy schodziły nie zadowolone bo miały dogodne sytuacje a wynik wciaż był bezbramkowy.

Druga połowa rozpoczęła sie wręcz odwrotnie niż pierwsza. To Burza próbowała huraganowych ataków to prawą to lewą stroną stroną boiska i na efekty długo nie trza było czekać. W 54 minucie podanie na prawe skrzydło do Patryka który poszedł jeden na jeden z obrońcą gosci i interweniował tak niefortunnie ze wybił piłke prost pod nogi Mariusza Pelca który zamknał akcje na długim słupku i było 1-0 dla gospodarzy. Radość Bystrzyczan nie trwała jednak długo. W 58 minucie akcja pomocnika Smolnej lewym skrzydłem który minął Maćka Białka i podał na krótki słupek gdzie urokliwą bramkę piętą zdobył napastnik gości. Bez szans był Robert bo to było bardzo bliska odległość. Goście chcieli pójść za ciosem ale szybko Burza przejeła inicjatywe na ostatnie 30 minut meczu. Po stracie bramki Burza zamknęła nie mal cała druzyne gosci na jej połowie i trzeba było głównie oddawać strzały z daleka. W 65 minucie strzelał Michał jednak obok bramki. Dwie minuty pozniej próbował Dawid lecz za lekko by zaskoczyć bramkarza. Smolna w zasadzie tylko broniła wyniku 1-1 i czyhała na te jedną kontrę. W 80 minucie Patryk opuszcza boisko a w jego miejsce wszedł Darek Leniak i była to dobra zmiana. W 84 minucie nastąpiła przełomowa akcja. Jeden z zawodników Burzy przyjał pilke przed pole karnym gosci wycofał do nadbiegajacego Sławka a ten huknał po ziemi i piłka przy samym słupku wpadła do siatki. 5 minut do końca i zawodnikom gości nic nie pozostało tylko otworzyć się a my musieliśmy skupić się na obronie co wychodziło nam pod koniec bardzo dobrze. Po jednej z takich obron wyszlismy z kontrą.. pilkę przejał w srodku pola Darek Leniak i otworzył pieknym podaniem drogę do bramki Michałowi sam na sam z bramkarzem Michał jednak się pomylił bardzo nieznacznie. W doliczonym czasie gry przypieczetować zwycięstwo mógł Darek Leniak lecz jego strzał głowką o pół metra minał bramke. Sedzia po kilku chaotycznych wrzutkach na tzw. afere Smolnej zakonczył mecz a Burza tym zwycięstwem przełamała się i obroniła 5 miejsce w ligowej tabeli.

Za tydzień ostatni mecz w tym sezonie A klasy w którym czeka nas wyjazd do beniaminka z Kiełczowa. Łatwo nie będzie ponieważ nad Kiełczowem zebrały się ciemne chmury a każda strata punktów może sprawić ze Widawa w nastepnym sezonie bedzie grać ponownie w B klasie.